O projekcie

Powiat Krośnieński w partnerstwie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie przystąpił do realizacji projektu systemowego pn. ?Podkarpacie stawia na zawodowców", złożonego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego celem jest podniesienie atrakcyjności i modernizacja kształcenia zawodowego oraz dostosowanie jakości kształcenia do potrzeb rynku pracy w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez Powiat Krośnieński.

Wsparciem objęte zostały trzy szkoły prowadzące kształcenie zawodowe: Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu, Zespół Szkół w Iwoniczu i Zespół Szkół Gastronomiczno ? Hotelarskich w Iwoniczu ? Zdroju.

W ramach projektu przewidziano do realizacji:

• dodatkowe zajęcia dydaktyczno ? wyrównawcze z:
    • matematyki,
    • j. angielskiego,
    • j. polskiego,
    • literatury, historii, kultury;
  • specjalistyczne kursy z:
    • programowania,
    • obrabiarek sterowanych numerycznie,
    • spawania metodą TIG/MAG,
    • obsługi kasy fiskalnej,
    • zasad prowadzenia małej firmy,
    • kurs kombajnisty,
    • barmański,
    • balistyczny,
    • z carvingu,
    • ze zdobnictwa cukierniczego,
    • PlantAre,
    • ze szczepienia i okulizacji, żywienia,
    • diagnostyki,
    • operatora wózków widłowych,
    • kursu prawa jazdy kat. B;
  • dodatkowe kursy i szkolenia przewidziano także dla nauczycieli.

Dzięki udziałowi w projekcie szkoły wyposażone zostaną w nowoczesne materiały dydaktyczne, programy i narzędzia efektywnego zarządzania placówką oświatową, które przyczynią się do poprawy jakości nauczania. Dodatkowym atutem jest współpraca szkół z pracodawcami i instytucjami służąca podnoszeniu kwalifikacji zawodowych uczniów.
Całkowita wartość projektu wynosi 2 184 879 zł, z czego dofinansowanie to kwota ponad 1 888 tys. zł.
Projekt będzie realizowany od 01.05.2012r. do 31.10.2014r.